רגישים לריחות? טיפים לנטרול ריחות בבית

זה קורה בכל בית ולא תמיד נעים לדבר או להעיר על זה, בעיקר כאשר מגיעים להתארח אצל חברים או קרובי משפחה וחשים בזה באוויר. ריחות רעים עשויים למלא את האוויר לעיתים קרובות, רחוקות, בעונות מסוימות, כמו למשל: בעונת החורף כשלא מאווררים את הבית או בקיץ – כתוצאה מזיעה. הריחות עשויים גם להפוך להיות חלק מהמאפיינים של הבית.

ברוב המקרים נוצרים הריחות הלא נעימים מהצטברות של חיידקים וגידולים מיקרוביאליים. האזורים בהם הריחות נוטים להופיע כוללים בין היתר את המקום בו הכלב נוהג לשכב, האזור בו מונחות  נעליים משומשות, פח האשפה, אזורים בהם הצטברה לחות שגורמת להתפתחות עובש וטחב ואזורים אחרים. כמו כן, יכולים מקורות הריח להגיע מבישול וטיגון ומעשן סיגריות.

כך או אחרת, במידה שהבית שלכם מדיף ריחות לא נעימים, ניתן לשנות את המצב ולא בקושי. באמצעות הטיפים הבאים שמותאמים למקרים שונים, תוכלו להתמודד עם ריחות לא נעימים.

רגישים לריחות? טיפים לנטרול ריחות בבית

7 טיפים שיסלקו את הריחות הרעים

אם ביתכם לא מריח טוב בשל סיבות שונות, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים. 7  הטיפים שלפניכם יסייעו לכם לסלק מגוון ריחות לא נעימים שמגיעים ממקורות שונים:

  1. ריח רע מטיגון דג – טיגון דגים יכול להשאיר אחריו ריחות מאוד לא נעימים, אך ניתן למנוע את הופעת הריחות מראש על ידי הוספת חמאת בוטנים. ערבוב שמן הטיגון עם חצי כפית של חמאת בוטנים, יגרום לדגים להיות משומנים וטעימים. שילוב הרכיבים ימנע את הריחות הרעים שנוטים להישאר לאחר שהדגים מצאו את מקומם בקיבת הסועדים.
  2. ריח רע במקרר – ריחות לא נעימים במקרר יכולים ממש להרוס לנו את התיאבון, אך ניתן לפתור את הבעיה בדרך מקורית – באמצעות הנחת קערה של פולי קפה טחונים במקרר או במקפיא. יש להשאיר את פולי הקפה בפנים למשך לילה שלם.
  3. ריח רע של עשן – לא תמיד אנחנו מצליחים להכין את הארוחה שתכננו. במקרה ש"הצלחתם" לשרוף את הארוחה והעשן מילא את הבית, תוכלו להרטיב מגבת עם חומץ ולהניף את המגבת באזור החלל שהתמלא בעשן. נכון, אולי תראו קצת מוזר, אבל אם תרחרחו את המקום לאחר מספר דקות, תגלו שהריח הרע נעלם.
  4. ריח רע מהפח – המידע הזה עשוי להפתיע אתכם, אבל פח האשפה לא חייב להסריח! במידה שתפזרו קצת אבקת סודה לשתייה בתחתית של הפח כאשר אתם מחליפים את השקית, האבקה תספוג את הנוזלים ותפחית את הריח הרע.
  5. ריח רע מהמסננים – המסננים השונים שנמצאים בביתנו, ביניהם: המסנן של המזגן, המסנן של המייבש והמסנן של הכביסה, צוברים אבק ושאריות מזון שגורמים להתפתחות גידולים מיקרוביאליים. הגידולים הללו יוצרים ריחות לא נעימים של טחב. שמירה על מסננים נקיים ובנוסף להם שמירה על פתחי האוורור של המקרר, התנור, המיקרוגל והפילטר של מדיח הכלים, תסייע במניעת הריחות הלא נעימים.
  6. ריח כללי לא נעים בבית (א) – גידול פרחים שמפיצים ריחות נעימים או גידול צמחי תבלין שמדיפים ריחות חזקים, יוכלו "לטפל" בריחות הרעים. במידה שתבחרו לגדל צמחי תבלין, הניחו אותם באזור שנמצא בשמש. אופציה נוספת היא להניח קליפות של הדרים בחדרי האמבטיה, בארונות, ליד פח האשפה ובאזורים "אסטרטגיים" אחרים.
  7. ריח לא נעים בבית (ב) – עוד דרך טובה לנטרל ריחות רעים בבית ואף לגרום לכך שהבית יהיה ריחני במיוחד היא להשתמש במפיצי ריח שמפזרים את הניחוח הנבחר בכל הבית. לתוך מפיצי הריח מכניסים מחסניות מילוי של ריחות. ניתן לבחור במגוון קבוצות של ניחוחות, ביניהם: ניחוחות קלאסיים, ניחוחות אווירה וניחוחות עולם. דוגמאות לניחוחות קלאסיים הם: ריח קטיף הדרים, ריח וניל, ניחוחות אוקיינוס, ריח אוויר ים וריח מנגו מתוק. ניחוחות אווירה יכולים להיות בין היתר: ריח חבצלות קיץ, ריח פריחת יערות הגשם, ריח תה ירוק אביבי, ריח למון גראס תאילנדי וריח לימון סיציליאני. בין קבוצת ניחוחות העולם ניתן למצוא בין היתר: ריח פריחה נדירה, ריח תמציות ורדים ווניל, ניחוח מלכותי, ריח נקטר גן עדן וריח תבלין מאסק.
מנטרל ריחות חשמלי

מנטרל ריחות חשמלי

אחת ההנאות הגדולות של כל אדם היא להיות במקומות ייחודיים בטבע ולהסניף ריחות משכרים כמו פריחה של פרחים, פירות, הריח הנפלא של הים או מפלים

מזמינים באמצעות האתר בצורה קלה ובטוחה

מקבלים את המוצר באמצעות שליח עד הבית

התקנה פשוטה וניחוח מדהים לאורך זמן

דילוג לתוכן